• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Меса Аризона Skyline WB-BW“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Меса Аризона Skyline WB-BW“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, црна

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Меса Аризона Скајлин WB-BW“ Арт од Марлен Вотсон, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има црно -бело дизајнирана силуета на Меса, Аризона Скајлин. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Детални спецификации

Додатоци на производи