• Свеж
Комформ сет - мек микрофибер катјонски кревет за боење во торба, кралица, каки

Комформ сет - мек микрофибер катјонски кревет за боење во торба, кралица, каки

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

JML катјонски боење удобност сет : инспириран од едноставниот, природен и минималистички изглед на лента од лен, нашиот катјонски удобник за боење сет користи ултра-висока нишка микрофибер за да го комбинира класичниот изглед на ленениот постелнина со мекоста на египетскиот памук. Поставениот JML Comforter веднаш ја украсува вашата спална соба со елегантен допир. Кајонската ткаенина има мека, без блескаво, анти-брчки, отпорен на абење, дишење, апсорбирање на влага, анти-статичко, анти-пилинг. Прената на предната површина на удобноста е изработена од микрофибер од 120gsm, а користете 250 GSM премиум полиестерско полнење (вкупно 490 GSM) за овој катјонски утешител за боење поставен за да ви обезбеди крајна мекост. JML катјонски боење удобност сет : инспириран од едноставниот, природен и минималистички изглед на лента од лен, нашиот катјонски удобник за боење сет користи ултра-висока нишка микрофибер за да го комбинира класичниот изглед на ленениот постелнина со мекоста на египетскиот памук. Поставениот JML Comforter веднаш ја украсува вашата спална соба со елегантен допир. Кајонската ткаенина има мека, без блескаво, анти-брчки, отпорен на абење, дишење, апсорбирање на влага, анти-статичко, анти-пилинг. Прената на предната површина на удобноста е изработена од микрофибер од 120gsm, а користете 250 GSM премиум полиестерско полнење (вкупно 490 GSM) за овој катјонски утешител за боење поставен за да ви обезбеди крајна мекост. Вклучен пакет : големина на близнаци (6 парчиња) : 1 удобник : 68 "x90", 1 перница срам : 20 "x26" +2 ", 1 постелнина здолниште : 39" x75 "+14", 1 лист : 66 "x96", 1 вграден лист : 39 "x75" +14 ", 1 перница : 20" x30 "Големина на кралицата (8 парчиња) : 1 удобник : 90" x90 ", 2 перници Шамс : 20" x26 "+2", 1 кревет здолниште : 60 "x80" +14 ", 1 лист : 90" x102 ", 1 вграден лист : 60" x80 "+14", 2 перници : 20 "x30 Големина на кралот (8 парчиња) : 1 удобник : 90" x104 ", 2 Перница Шамс : 20 "x36" +2 ", 1 кревет здолниште : 78" x80 "+14", 1 лист : 102 "x108", 1 вграден лист : 78 "x80" +14 ", 2 перници : 20" x40 " Големина на Кал Кинг (8 парчиња) : 1 удобник : 90 "x104", 2 перници Шамс : 20 "x36" +2 ", 1 постелни здолниште : 72" x84 "+14", 1 лист : 102 "x108", 1 опремена Лист : 72 "x84" +14 ", 2 перници : 20" x40 "Лесна нега : Целиот сет може да се измие, достапна машина за миење. Максимална температура : 60 ​​℃, 140 ℉. Од машината веднаш штом се исуши. Избегнувајте прекумерно сушење. Не железо : Ironелезото може да го уништи комплетот за утешител. Забелешка : Причина за вакуумскиот пакет, ќебето може да има малку брчки, ќе исчезне кога нормално ќе го користите за неколку денови. Исто така, би можеле да се исушите на тивок оган 20 минути или машинско миење на нежен/деликатен циклус (суво суво на тивок). Нема белило и не ја насочувајте ја загревајте.

Детални спецификации

Додатоци на производи