• Свеж
Империјал Стерлинг сребрен КТ дијамантски кластер обетки обетки за мажи

Империјал Стерлинг сребрен КТ дијамантски кластер обетки обетки за мажи

DEN 1842.40

Од стока
Во магацинот

Дајте им на ушите допир на искра со овој прекрасен пар обетки од дијаманти. Изработени во сребро, овие зачудувачки столпчиња покажуваат кластер на треперливи тркалезни дијаманти, секој вештачки поставен со чудо чинија, за да го подобри изгледот. Границата со Милграјн го прикажува кластерот за дијаманти, додавајќи поголем шарм на дизајнот. Блескање со 1/8 Ct.T.W. на дијаманти и завршени со светло полиран сјај, овие обетки од обетки од дијаманти се обезбедени со грб на триење. Плескав додаток на вашиот секојдневен изглед, овие обетки од дијаманти обетки се одличен избор. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Спецификација на производот : Димензија на производот : 10.10 mm (должина) x 10,10 mm (ширина) x 4,60 mm (длабочина) Обезбеден Тип : Студија за учење Стил : Кластерска коцување Тип : триење на обетки од кластери за метали за мажи Метал Спецификација : Метал Тип : Стерлинг Сребрен метал чистота : S925 Metal Боја : Спецификација на бел дијамант : Камен Тип : Дијамантдиамонд Тежина : 1/8 Carat Diamond Creation Method : Natural Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2-I3 Diamond Облик : Round Setting : Илузија вклучена во кутијата : Подарок кутија и крпа за полирање Империјал S925 Стерлинг Сребрена сребро 1 /8 КТ дијамантски кластер обетки за обетки за мажи.

Детални спецификации

Додатоци на производи