• Свеж
Луисвил Скала 32-метри Алуминиумска мулти-пресек Продолжување на скалилата, типот IA, капацитет на оптоварување од 300 фунти, AE2832

Луисвил Скала 32-метри Алуминиумска мулти-пресек Продолжување на скалилата, типот IA, капацитет на оптоварување

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Оваа скалила за индустриско продолжено продолжение на Луисвил 32 нозе има капацитет на оптоварување од 300 фунти, оценет ANSI тип IA. Оваа скала го вклучува патентираниот систем за брзање на Quick Latch кој обезбедува едноставен, интуитивен метод за обезбедување на мува и основни делови на скалилата кога ќе се прошири. Се одликува со чевли со гума на летање, двојки во форма на Д целосно засилени за површината отпорна на лизгање, капачиња за крајни железнички шини, рангирани шини со алуминиум I-зрак и безбедносни чевли за вртење што треба да се користат со шарата надолу или во положба на шила. Скалата за проширување на алуминиум Louisville AE2832 ги исполнува или ги надминува безбедносните стандарди поставени од ANSI, CSA и OSHA. Држави во форма на Д, наредени железнички алуминиум I-зрак, капачиња за крајни капаци отпорни на март, чевли за гумени летања, чевли за безбедност на вртење, патентиран систем за брзање на брзање.

Детални спецификации

Додатоци на производи