• Свеж
Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стабилен полу-вештачки опсег во 10 кт жолто злато

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стабилен полу-вештачки опсег во 10 кт жолто злато

DEN 11087.84

Од стока
Во магацинот

Претставете ја вашата доживотна посветеност со овој волшебна полу-етебилна лента за дијаманти на Миабела Дијамант. Монтирано во блескаво жолто злато, има 18 кружни дијаманти со треперење, поставени на пронг (G-H, I2-I3), зголемени на својот опсег. Подобрена со висока полска завршница, овој привлечен и зачудувачки дијамантски вечен опсег е совршен избор за невестата. Спарете го овој бенд со кој било друг коктел прстен и изгледајте зачудувачки. Направено во 10 кт жолто злато. 1/4 ct. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,5мм. Стабилен полу-еветни бенд. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи