• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Флорална фиеста II“ платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност „Флорална фиеста II“ платно уметност од Лора Маршал

DEN 607.84

Од стока
Во магацинот

Уметник : Лора Маршалсубјект : Флоралстајл : Боемскапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен, симетричен цветен дизајн на црна позадина. Истакнати бои : црна, сина, розова, жолта, црвена, тиркизна за Лора Маршал, фотографијата е за повеќе отколку само да собереш камера и да фотографира со она што го гледа. "За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, врска со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразуваат само преку зборови. , Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен, симетричен цветен дизајн на црна позадина.

Детални спецификации

Додатоци на производи