• Свеж
Детска водоотпорен водоотпорен водоотпорен изолирано зимски снег, мало дете, големо дете

Детска водоотпорен водоотпорен водоотпорен изолирано зимски снег, мало дете, големо дете

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Подготвени за снежни денови или каква било студена авантура, снежната чизми изолирана од Icice од обувки од Нортсајд е издржлив багажник дизајниран со водоотпорна заштита. Овој багажник е топол и лесен за вклучување/исклучување со погодно затворање на патент. Водоотпорно затворање на предниот патент Отстранлив врола, Тинсула, поставена водоотпорна лесна обвивка. Солидна висока 7 инчи со средно теле го горните карактеристики на најлонските панели/авантуристички отпечатоци/лесна водоотпорна гумена обвивка со целосно изолирана обвивка. Сноуе за ладно време на момчиња/девојчиња нуди изградба на отпорна на вода со брза обвивка за сушење за да ги задржи малку нозете суви; Гусиран јазик за да ги задржи остатоците надвор. Отстранлив/Пукана перниче Ева Интол/Поставена обвивка нуди дополнително амортизирање за мали стапала; Премиер 200 грам Thinsulate изолацијата ги одржува нозете топли. Gusseted преден патент овозможува безбедни прилагодувања; Рефлективната каиш за влечење на потпетици е одлична безбедносна карактеристика што го олеснува Вклучувањето/исклучувањето. Трајната лесна мулти -насока на надворешната страна обезбедува апсорпција на влечење/шок/добра отпорност на абразија во снежни или ледени услови.

Детални спецификации

Додатоци на производи