• Свеж
Орегон 40- Сечилото на едгер

Орегон 40- Сечилото на едгер

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Направени со висок јаглероден челик, лопатките на Орегон Едгер се третираат со топлина за максимален живот и проширена издржливост. Третманот со топлина му помага на сечилото да се спротивстави на свиткување или кршење на работата. Уникатниот дизајн на забите на сечилото се сече и чисти како што се наоѓа, ја намалува почвата што се гради на штитот и ја намалува потребата за чести часови за намалување на човекот. 7-1/8 "Должина, 1-1/2" Ширина, 1/4 "Централна дупка. Се спротивставува на свиткување, кршење и фрактурирање. Топлина третирана за максимална издржливост и живот. Директно исечен раб.

Детални спецификации

Додатоци на производи