• Свеж
Charybdis ’Charybdis во Agефри Ансел Агронс во Скила Арт Арт

Charybdis ’Charybdis во Agефри Ансел Агронс во Скила Арт Арт

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : offефри Ансел Агронссубјект : Архитекторен стил : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела фотографија на улица помеѓу две згради. Истакнати бои : Греј, црна, бела работа на offефри обично го истражува незгодното соживот помеѓу човековото население и природниот свет. Â Â Â Тој е заинтригиран од транзиција и неизвесност и го фаворизира материјалот што остава инкоат емоционален остаток-што го прогонува сомнежот што го прогонува сомнежот што го прогонува сомнежот Можеби сме заборавиле нешто важно во нашето невнимание на сензуалното подрачје. Â Тој има размислување за овие спомени мори - како меланхолиграфи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Charybdis на offефри Ансел Агронс во Скила „Канвас уметност“.

Детални спецификации

Додатоци на производи