• Свеж
Miabellaенски културиран слатководен бел бисер 14kt жолто златно обетки обетки

Miabellaенски културиран слатководен бел бисер 14kt жолто златно обетки обетки

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Едноставноста персонализирана, овие обетки од мијабела бело култивирани обетки од слатководни бисери се само обетки што ви се потребни. Изработено во бујно 14-карат жолто злато, овие класични обетки имаат две кружни култивирани слатководни бели бисери (4,5-5мм). Засилени со полирана завршница, овие раскошни обетки од италија се обезбедени со затворање на пеперутки. Овие суптилни обетки ќе ја надополнат вашата недооценена модна смисла. Направено во 14 кт жолто злато. Единствена рунда култивиран бисер на слатководни. Боја на бисер : бела. Големина на бисер : 4,5-5мм. Удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Обетки од бисер. Јуни Борден камен. Направено во Италија. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи