• Свеж
Firenze јаглен 7'9 9'6 модерен килим за област на правоаголник

Firenze јаглен 7'9 9'6 модерен килим за област на правоаголник

DEN 4951.36

Од стока
Во магацинот

Wispy Puffs на неутрални тонови создаваат апстрактен дизајн всаден со квалитет сличен на соништата во килимот на областа Фиренце. Ова неутрално покривање на подот работи убаво за да дефинира простор во современите домови со кои се соочува сообраќајот со висок стапало. Создадете модерна палета на бои околу подот што се покрива за покори, елегантен изглед или додадете поп -боја во акценти за енергична вибрација. Тепачот на модерната апстрактна област Firenze е машинска ткаена од 50% полиестер и 50% полипропилен за максимална издржливост. Среден куп. За да ја одржувате убавината на килимите, редовно вакуумот и да забележите чиста со сува крпа. Се препорачува подлога за килим за да се спречи лизгање и да се обезбеди дополнителна удобност. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Среден куп. Висина на купот : 0,3 ". Само затворен. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Уметнички ткајачи. Наменети да издржат секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со висок сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво. Канистер вакуумите без шипки за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да го користите и прилогот за рачни рачни На исправен вакуум. Функционален среден куп овозможува удобно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги изградува вратите . Една година ограничена гаранција на производителот. Препорачана е подлога за килими.

Детални спецификации

Додатоци на производи