• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'ibибара и сол' платно уметност од Оскар Ортиз

Трговска марка ликовна уметност 'ibибара и сол' платно уметност од Оскар Ортиз

DEN 1530.08

Од стока
Во магацинот

Уметник : Oscar Ortiz Subject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лик кој држи гитара над сино небо. Истакнати бои : жолто, вино, портокалово, тен, црвен, кафеав Оскар Ортиз е роден во Менхетен, Newујорк, САД во 1964 година. Тој започна да ги слика и продава своите парчиња уште во 2002 година. На крајот се пресели во продажба на отпечатоци и ја лиценцираше својата уметност на меѓународно ниво . Неговите слики ги опфатија календарите, ЦД -а, списанија, постери и други. Организациите, како УНЕСКО, ги користеле неговите слики за неколку намени. Меѓу неговите најнови проекти се илустрирање на наградуваната книга за деца, „поетот горе“ (објавено од Арте јавно) и учебник за национално географско учење. Сликите на уметникот се извршуваат во различни медиуми како што се нафта, алкид, казеин, Акрилици, обоени моливи, мастила и мешани медиуми. Оскарот се бара и се слави низ целиот свет за неговите светли, но контролирани бои на Карибите. со неговите колекционери кога ги опишуваат неговите уметнички дела. Без разлика дали се дома или во странство, Оскар пие свежо сварено црно кафе во 15 часот или така, како негов омилен метод да остане вкоренет со неговото воспитување на Порто Рикан. Тој сè уште се дружи со своето средно училиште Слатко срце откако се омажи за неа Во 1986 година. Како личност, Оскар има незабележан рекорд на несовршеност. Половина од сликата го прави сè подобро. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливоста што ја печати Giclee Print Make Достава ја прави репродукцијата практично различна од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лик кој држи гитара над сино небо.

Детални спецификации

Додатоци на производи