• Свеж
Империјал 10К розово злато 1 5КТ ТДВ дијамантски цветен прстен за жени

Империјал 10К розово злато 1 5КТ ТДВ дијамантски цветен прстен за жени

DEN 6719.84

Од стока
Во магацинот

Стилиран во злато од роза од 10 килограми, овој шармантен дијамантски цветен прстен го прикажува триото дијамантски цвеќиња запира полирана разделена шипка. Треперење со 1/5 ct.t.w. на дијаманти и светла полиран сјај, овој прстен е сигурно дека ќе се обожава. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производител на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се добиени од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Империјал 10 K розово злато 1/5 CT TDW дијамантски цветен прстен за жени.

Детални спецификации

Додатоци на производи