• Свеж
Вграден вграден опсег со вграден опсег со отвор, црна, CFM, волти

Вграден вграден опсег со вграден опсег со отвор, црна, CFM, волти

DEN 3845.12

Од стока
Во магацинот

Начини за време на инсталирање на аспиратори сега се нешто од минатото. Системот FIT обезбедува брза инсталација што е доволно едноставна за едно лице. Fit System Системот Fit Fit елиминира мерила, сечење и полнење ленти за совршено вклопување секој пат. Системот FIT гарантира дека вашиот аспиратор ќе се инсталира беспрекорно во пресекот на вашиот кабинет во три лесни чекори. Прво, прикачете ги погодни држачи и подготвителна аспиратор за електрична врска; Второ, аспиратор за позиција и прикачете го на кабинетот; Трето, целосна електрична врска со Худ. Сега единствената работа што треба да се направи е да се користи. Врз основа на типична инсталација со постојни електрични и вентилациони врски. Консултирајте се со професионален инсталатор за да се осигурате дека вашата инсталација е во согласност со барањата за код. Нивоата на звук на звукот на аспираторот го чуваат аспираторот од нарушување на семејното време во кујната. Овој аспиратор има тивка работа на 4,5 сини со најголема брзина на аспираторот со 2 брзини на вентилаторот и опција за кружење. Врз основа на вертикална инсталација на тркалезни канали 7 '. Скриен вентилатор на овој елегантен и стилски скриен вентил совпаѓа скоро секоја модерна или традиционална кујна. Дизајнот ја придвижува вентилацијата од вид за да создаде непречен изглед и површина што е супер лесна за чистење. Двостепено готвење со вентилатори од 190 CFM воведува пареа, маснотии, чад и мириси во околниот воздух. Со 190 CFM и две брзини на вентилаторот, овој аспиратор добро се спојува со многу готвачи и повеќето методи за готвење. Inbandescent Lighting Inbandescent светилки обезбедуваат светло осветлување на готвачот за да се олесни подготовката. 7 '' Тркалезен амортизер лесно се поврзува со тркалезниот канал 7 'во вашата домашна боја : Црна комерцијална категорија : вентилатор, вграден модел Број : UXT2030 ADB вентилатор CFM : 190 CFM Тип на аспиратор : Под кабинет Вентинг Тип : Надворешен број на брзини на вентилаторот : 2 Контролен тип : Висина на копчето за притискање : 4,94 инчи Ширина : 29,94 инчи Длабочина : 18,63 инчи Енергетска starвезда квалификувана : Без вирпул 30-инчен вграден опсег со вграден опсег со отвор, црна, 190 cfm, 120 волти.

Детални спецификации

Додатоци на производи