• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „молете се“ платно уметност од Корпан Павло

Трговска марка ликовна уметност „молете се“ платно уметност од Корпан Павло

DEN 1530.08

Од стока
Во магацинот

Уметник : Korpan Pavlosubject : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена што се потпира со рацете заедно во сива сцена. Giclee (Jee-Clay) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Корпан Павло „Молете се“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи