• Свеж
Енергетска стоп Предна и задна подлога за сопирачки сопирачки и дупчат и склопени комплет за ротор К се вклопуваат: 2017- Форд F350

Енергетска стоп Предна и задна подлога за сопирачки сопирачки и дупчат и склопени комплет за ротор К се вклопуваат:

DEN 5535.84

Од стока
Во магацинот

Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопена комплет за комплет за напојување Z23 ​​Комплет за надградба на сопирачката за еволуција го прави едноставен и економичен за зголемување на моќноста на сопирањето на вашиот дневен возач. Овој комплет за стоп на електрична енергија е дизајниран да обезбеди ниска надградба на прашина и без бучава преку вашиот систем за сопирање на акции. Комплетот за надградба на сопирачката за напојување Z23 ​​го прави едноставно да ја завршите вашата сопирачка работа со вклучување на сè што ви треба : совршено совпаѓани дупчат и слотирани ротори, Z23 Evolution Sport Carbon-Fiber Ceramic Carmic сопирачки, надграден хардвер и лубрикант со високи перформанси. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ за сопирање без да ја жртвувате секојдневната драмабилност. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја задржува температурата на сопирачките надолу за време на екстремни услови за работа. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Позлата со сребрена цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и сносени ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и да помогнат да се спречи 'рѓа и корозија. Направете ги вашите сопирачки правилно со комплетот за сопирачки за сопирање на Evolution Sport Sport Sport. Енергетска стоп Предна и задна подлога за сопирачка на сопирачката и дупчат и склопена комплет за ротор K7572 се вклопуваат Изберете : 2017-2022 Ford F350 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи