• Свеж
Заштитена марка ликовна уметност радост на Хамингберд Канвас уметност од Вендра

Заштитена марка ликовна уметност радост на Хамингберд Канвас уметност од Вендра

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Подготвени да се претставиме со презентација на безжично во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има колибри од цвеќиња. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Детални спецификации

Додатоци на производи