• Свеж
Континентална гума за велосипеди - Рефлекс на вкрстено возење

Континентална гума за велосипеди - Рефлекс на вкрстено возење

DEN 10864.00

Од стока
Во магацинот

Ако ви треба дополнителен зафат за off Road Jaunts, ќе бидете најдобро сервирани со вкрстеното возење. Оваа гума постигнува особено високи поени на чакал и лабави услови кога, особено кога се спарени со CX и авантуристички велосипеди. Вистински сеопфатен што сјае во широк спектар на терен, вкрстеното возење е достапно со рефлекс на тротоарот или во преклопна верзија. Технологијата за заштита на пункција има бутил прекинувач што се меша со гумените засилени странични страни за да испорача голема пункција и заштита од абење. Штралата се заснова на потесната гума за тркачки крст на Цикло Х-Кинг. Изградба на еластична кожа wallид за одличен квалитет на возење. Офродска влечење за хибриди и крос патници.

Детални спецификации

Додатоци на производи