• Свеж
Заштитена марка ликовна уметност „фатена во платното на гревот“ од Тристан Шу

Заштитена марка ликовна уметност „фатена во платното на гревот“ од Тристан Шу

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Tristan Shusubject : Sports Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има личност што скија низ снегот во темна сцена. Глуквеј (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на правење печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тристан Шу 'фатен во уметноста на платното на гревот.

Детални спецификации

Додатоци на производи