• Свеж
Уникатен разбој на полноќ Бромли килим 5 '0 5' 0 , тиркизна

Уникатен разбој на полноќ Бромли килим 5 '0 5' 0 , тиркизна

DEN 1504.64

Од стока
Во магацинот

Од колекцијата Бромли, овој килим со меко засилување започнува ново поглавје во декор за дома. Едноставните незабележани дизајни го издвојуваат овој килим од толпата, докажувајќи дека килимите не се потребни смели нијанси за да се истакнат! Меко, но издржливо, парчето има дополнителен слој на интрига и текстура. Доаѓа подготвен да биде дизајниран наоколу, килимот се меша доволно за да го надмине ниту еден стил!. Карактеристики на производот : Боја (и) : Тиркизна и слонова коска. Машински изработен среден куп. Поддршка : Да. Препорачано само за употреба во затворен простор. Лесно за чистење, отпорна на дамки и не пролева. Користете подлога за килим за да го намалите лизгањето и лизгањето. Подлогата за килими се продаде одделно. Направено во Турција. Упатства за нега : Само чисто место. Редовно празнење. Користете чистач на тепих, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, додека нанесувате притисок на килимот - земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, додека нанесувате надолен притисок врз браздата. Димензии : дијаметар од 5 '. Висина на купот : 0,33 ". Материјал (и) : полипропилен. Поддршка : памук сина и слонова коска од тркалење на коска. Турција. Мерки за килим со дијаметар од 5 стапки.

Детални спецификации

Додатоци на производи