• Свеж
Char-Broil 18,5 Грал од котел од јаглен

Char-Broil 18,5 Грал од котел од јаглен

DEN 1568.00

Од стока
Во магацинот

Скара за котел со јаглен од 18,5 "јаглен е сè што ви треба за вашата основна скара во задниот двор. Има 261 квадратни инчи простор за готвење, на порцеланска обложена решетка за готвење. Порцеланскиот емајл завршува на капакот и на дното, додадете заштита од Елементите. Ние препорачуваме да користите капакот на скара за да го проширите животниот циклус и да спречите непотребно абење. Вентилаторот за слајд во пепел обезбедува циркулација за воздух и топлина во шифрата на јаглен од јаглен. Температура и готвење, решетката од јаглен е прилагодлива за да се приближи топлината до храната или подалеку по потреба при готвење. Два амортизери лесно ја контролираат топлината на оваа скара од јаглен на отворено. Постојат две тркала за лесна подвижност и жица позлатена со хром Долна полица за стабилност и погодност. Скара за јаглен од јаглен од јаглен е ваш основен скара на кој можете да сметате за да ја завршите вашата работа за готвење. Шар-Брол 18,5 "Грал од јаглен од јаглен : 261 квадратни метри. Порцеланска обложена решетка за готвење на скара од јаглен од јаглен. Обвинет со порцелански капак и дното. Повторно капаче за да ги задржи рацете бесплатно за готвење. 2 амортизери за лесно контрола на топлината. Kettle Grill има отстранлив фаќач за пепел за лесно отстранување на пепел. Полка за позлатена жица од хром.

Детални спецификации

Додатоци на производи