• Свеж
Пионерската жена гроздобер цветни 5-кварта емајл леано железо холандска печка

Пионерската жена гроздобер цветни 5-кварта емајл леано железо холандска печка

DEN 959.84

Од стока
Во магацинот

Пареа, чорба и Брајз вкусни оброци со пионерската жена гроздобер цветна холандска рерна. Оваа разноврсна прибор за готвење сигурно ќе стане ваш нов одење во кујната за сите видови на готвење и печење. Направено од трајно леано железо и заврши со прекрасна украсена емајл, оваа холандска рерна е сигурна дека ќе ви обезбеди долг живот на вкусни оброци од дома, додека нејзините папови на шарени флорали создаваат парче што ја опфаќа вашата кујна со шарм во земјата. Можете да го користите ова привлечно парче за да готвите и да ги сервирате оброците за запирање на шоуто кои вкусуваат вкусно и изгледаат подготвено за готвење. Неговото тело е направена од рерна безбедна до 500 степени, што значи дека работи совршено со електрични, индукциски, гас, керамички и халогени песни, а вградените рачки и копчето отпорен на топлина на капакот го олеснуваат користењето на оваа холандска рерна полесно од кога било. Совршено вклопување со други парчиња во колекцијата на Ри, класичниот дизајн и шармантните обрасци го прават ова застој на вашиот шпорет. Без разлика дали правите чорби, плескајте печени или испарувате здрав зеленчук, пионерската жена гроздобер цветна холандска рерна го прави секој оброк дополнителен специјален. Meet REE : Ree Drummond е најпродавана авторка на Timesујорк, ТВ-личност, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, феном на социјални медиуми, и жената што стои зад популарниот блог за животен стил на Пионер, кој го започна сето тоа. Таа е исто така lубител на путер, басет песни, Етел Мерман, нејзиниот ловец, каубојски сопруг Лад и нивните четири деца. Нејзиниот стил на обична земја и вкусни рецепти ја направија да се занимаваат со сите работи што готват и забавуваат. Пионерската жена гроздобер цветна холандска рерна : пареа, чорби и градежби до совршенство. Направено од емајлирано леано железо. Карактеристики живописни цветни украси. Вградените рачки се прават со ергономски дизајн за лесно ракување. Може да се користи на електрични, индукциски, гас, керамички и халогени песни. Безбедна рерна до 500 F. Капакот со рачката на бакелит е безбедна рерна до 350 F. Се спротивставува на дамките и обезбојувањето за долготрајна убавина. Само миење на рацете. Координира со други парчиња во колекцијата на Ри. Голем капацитет од 5 кварта е совршен за готвење домашен оброк што може да ужива целото семејство.

Детални спецификации

Додатоци на производи