• Свеж
Карат Т.В. Дијамант прстен за ангажман со три камен во 14 кт бело злато

Карат Т.В. Дијамант прстен за ангажман со три камен во 14 кт бело злато

DEN 13535.84

Од стока
Во магацинот

На тој посебен ден, кога ќе ја побарате раката, претставете ја со прстен што ќе го однесе здивот. Модерен во ладно бело злато 14 KT, овој исклучителен прстен има трио треперливи тркалезни дијаманти усогласени на врвот на полирана шипка, отворено поставено на три страни со треперливи дијаманти со акцент на акцент. Исклучителен дизајн, овој 7/8 Carat T.W. Дијамантскиот прстен ќе искра цел живот. Империјал 7/8 Карат Т.В. Дијамантски прстен за ангажман со три-камен во 14 KT Бело злато : Дијамант Тежина : 7/8 Ct.Diamond Боја : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 14 Kt White Goldavailable во големини 6-9 Clearn за дијаманти.

Детални спецификации

Додатоци на производи