• Свеж
Субтер модерна столица за јадење ткаенина за дишење, за домашна дневна кујна, сет од 2, кафе

Субтер модерна столица за јадење ткаенина за дишење, за домашна дневна кујна, сет од 2, кафе

DEN 2767.84

Од стока
Во магацинот

Јадење столици се покриени со ткаенина што може да се дише и исполнети со сунѓер со голема густина за да понудат оптимална мекост и еластичност. Дизајнирано со ергономски заоблен потпирач за грб, кој може совршено да се прилагоди на грбот и 'рбетот за одлична релаксација. Долниот дел од столот се состои од четири дрвени нозе со влошки на дното за да се спречи гребење на подот на површината на дрвото. Столици со едноставен и елегантен стил, овој сет за јадење стол може да одговара со сите видови мебел. Карактеристики на материјал : Јадење столици исполнети со сунѓер со голема густина во кој има одлична мекост. Ленената ткаенина е пријателска за кожата, без мирис и дише. Организирани за еколошки дрвени нозе, издржливо и стабилно е да се носи тежина до 265 фунти . ергономски дизајниран висок потпирач за грб : малку заоблениот висок потпирач за грб е ергономски дизајниран за да одговара Седи . Дизајн против гребење : Долниот дел од столот се состои од четири дрвени нозе со влошки на дното за да се спречи гребење на подот на површината на дрвото . Лесно се собере : Со инструкции за инсталација, квалитетен хардвер и алатки за инсталација, секое столче може да се инсталира за само неколку минути . широко користени : едноставен и стилски дизајн, совршен за вашата кујна, трпезарија, ресторан, бистро, кафе и многу повеќе .. Спецификации достапни бои : темно сива, слонова коска, кафе. Максимален капацитет : 265 фунти. Димензии на областа за седење : 17,25 "W x 20" г. Димензии на потпирачот за грб : 17,25 "W x 25.7" ч. Висина на седиштето : 13,25 "ч. Севкупна димензија : 17,25" W x 20 "D x 38,95" ч. Димензии на пакетот : 40 "L x 11.8" W x 18.5 "H. Тежина : 33 bs. Белешка пристигнува во 1 кутија.

Детални спецификации

Додатоци на производи