• Свеж
Petsafe Scoopfree Premium Blue Crystal Cat Lust, Non-Clumping, 2-Пакет

Petsafe Scoopfree Premium Blue Crystal Cat Lust, Non-Clumping, 2-Пакет

DEN 2496.00

Од стока
Во магацинот

2-пакетот со Scoopfree Premium Blue Crystal Litter 2 е на ниско следење и 99% без прашина, што значи дека можете да направите многу помалку занишан! Само 1 торба може да трае до 30 дена во домаќинство со едно материи што значи помалку време за чистење на кутијата за легло, така што имате повеќе моменти да се карате со вашата мачка! Кристалното легло ја апсорбира урината и суши цврст отпад за брзо да ги отстрани мирисите 5 пати побрзо од ѓубрето од глина. Овој производ вклучува 2 претходно поставени торби со лесно миризливо премиум кристално легло подготвени за употреба. Ова легло може да се користи со која било кутија за легло или фиока за еднократно користење, но препорачуваме да го користите за да ја надополнувате кутијата за легло на Petsafe Deluxe Crystal. Вашето домашно милениче го заслужува најдоброто. Верувајте им на Pet Safe за да помогнете да го одржувате вашето домашно милениче здраво, безбедно и среќно. Брзо ги отстранува мирисите - Кристалното легло ја апсорбира урината и суши цврст отпад за брзо отстранување на мирисите 5 пати побрзо од ѓубрето од глина. Долготрајно-Само 1 торба може да трае до 30 дена во домаќинство со едно материи, значи помалку време за чистење на кутијата за легло, така што имате повеќе моменти да се карате со вашата мачка. Помалку хаос - Кристално легло е ниско следење и 99% прашина -кренато за сите денови што не сакате да го зафатите подот на просторијата за перење (повторно). Погодна големина - Вклучува 2 претходно поставени торби со лесно миризливо премија кристално легло подготвено за употреба (секоја торба тежи 4,3 lb). Компатибилни кутии за легло - Ова легло може да се искористи за да се надополни секоја кутија за легло од брендот или фиоката за еднократно користење, но препорачуваме да го користите за повторно да ја надополнете кутијата за легло на Petsafe Deluxe Crystal Litter (но ние би можеле да бидеме делумно).

Детални спецификации

Додатоци на производи