• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Чихуахуа Бела“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

Трговска марка ликовна уметност „Чихуахуа Бела“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

DEN 508.96

Од стока
Во магацинот

Уметник : Hippie Hound Studio Ssubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на куче над розова позадина. Истакнати бои : црвена, тен, сива, кафеава, црна западна NC уметник Ли Хајглер Келер отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Нејзиниот интерес за уметност започна со loveубов кон цртање и сликање како мало дете. Во раните 90 -те студираше ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, тогаш ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Бун, НК. Имаше страв да биде уметник од глад? и ги смени насоките. Поминала 17 години работејќи во професионална терапија со деца со посебни потреби пред да го оствари својот сон да биде сликар. Во 2015 година таа тргна со 5 -годишен план за комбинирање на нејзината loveубов кон уметноста, животните и природата во нејзината работа од соништата. Таа го оствари тој сон, се откажа од вистинската работа? и формирани студија за хипи хаунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии. Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и? Пак? на кучиња за спасување. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Уметникот на Западен NC, Ли Хајглер Келер, отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Нејзиниот интерес за уметност започна со loveубов кон цртање и сликање како мало дете. Во раните 90 -те студираше ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, тогаш ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Бун, НК. Имаше страв да биде уметник од глад? и ги смени насоките. Поминала 17 години работејќи во професионална терапија со деца со посебни потреби пред да го оствари својот сон да биде сликар. Во 2015 година таа тргна со 5 -годишен план за комбинирање на нејзината loveубов кон уметноста, животните и природата во нејзината работа од соништата. Таа го оствари тој сон, се откажа од вистинската работа? и формирани студија за хипи хаунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии. Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и? Пак? на кучиња за спасување. - Портрет на куче над розова позадина.

Детални спецификации

Додатоци на производи