• Свеж
Акварелска розова и зелена III платно уметност од Бет Гроув

Акварелска розова и зелена III платно уметност од Бет Гроув

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Бет Гровесубјект : Флоралстил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има акварел сликарство на розов цвет. Истакнати бои : Вајт, Тан, Пинк Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи на Керол Вилсон ликовна уметност, АД, издавач на канцелариски и подароци, каде што работеше како персонален уметник 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели со употреба на традиционални техники за цртање и сликање и дигитално додавање на современи елементи за дизајн. "Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавање уметност." Бет работи надвор од нејзиното домашно студио во Портланд, Орегон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи на Керол Вилсон ликовна уметност, АД, издавач на канцелариски материјал и предмети за подароци, каде што работеше како персонален уметник 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели со употреба на традиционални техники за цртање и сликање и дигитално додавање на современи елементи за дизајн. „Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавање уметност“. Бет работи надвор од своето домашно студио во Портланд, Орегон. - акварел сликарство на розов цвет.

Детални спецификации

Додатоци на производи