• Свеж
1. CT Marquise форма Red Garnet Solitaire прстен во сребро сребро

1. CT Marquise форма Red Garnet Solitaire прстен во сребро сребро

DEN 447.68

Од стока
Во магацинот

Покажете го вашиот стил со овој сребро сребро 1,25 CT вкупна тежина коктел прстен. Овој природен гранат прстен е точен за специјални прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачката црвена гранат е theвезда на овој сребрен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е маркиза исечен природен гарнет. Овој женски сребрен коктел прстен е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 1,25 КТ маркиза форма црвена гранат солитер прстен во стерлинг сребро 1,25ct вкупна тежина гарнет. Marquise исечете природна гарнет. Ringвонење на солитер во 925 Стерлинг сребро. Гранет со црвена боја. Јануарски роден камен. Garnet е 10 x 5mm со поставка за пасијанс. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Детални спецификации

Додатоци на производи