• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „елементи оган“ платно уметност од Тим Паза Меј Меј

Трговска марка ликовна уметност „елементи оган“ платно уметност од Тим Паза Меј Меј

DEN 1830.72

Од стока
Во магацинот

Уметник : Тим Паза Мејсјубјект : People Style : Modern & Modern and Contectione Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на жена со боја на лицето во центарот на рамката. Geiclee (eи-Клеј ) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тим Паза Меј „4 елементи оган“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи