• Свеж
Никол Милер Newујорк Патио земја Лејла модерна граница на отворено, килим, морнарица сина слонова коска 7'9 x10'2

Никол Милер Newујорк Патио земја Лејла модерна граница на отворено, килим, морнарица сина слонова коска 7'9

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Украсете го вашиот затворен или отворен простор со дизајнерот инспирирана од Никол Милер Newујорк, земја за внатрешен двор, лаил килим, од дома Динамикс. Одликувајќи се со модерен дизајн на гранична граница, оваа област килим ќе биде убав и функционален акцент на вашиот двор, палуба, прикажан трем и/или кој било простор во затворен простор. Овој килим со лесна нега е издржлив, УВ заштитен, отпорен на временски услови и нема да ви ја гребе површината на палубата. Исто така е идеално за области со висок сообраќај во вашиот дом. Современ дизајн на границата : Колекцијата за внатрешни работи на дворците на Никол Милер во Newујорк, Лејла, од дома Динамикс, има модерен дизајн на гранични ленти за три сезонски простори во вашиот дом . затворени и отворени простори : Овој разноврсен килим е совршен за употреба во затворен и на отворено простори. Тоа е UV отпорен на згаснување и отпорен на временски услови. Совршени за области со висок сообраќај во вашиот дом . текстура и издржлива : направена од полипропилен предива, овој ткаен килим е текстуриран со удобно чувство под нозете за релаксирање во вашиот затворен или отворен простор . Ниско куп, големо влијание : ова затворено/надворешно подрачје Килим има низок куп за лесно чистење, но сепак обезбедува големо влијание врз вашиот декор и стајлинг со убав, геометриски дизајн. Ажурирајте го секој простор веднаш со оваа нова област килим!. Лесна грижа : Лесниот, лесен чист полипропилен е ниско одржување и нема да ви ја гребе површината на палубата. Размачкајте ги дамките, исплакнете со црево, избришете или користете вентилатор за лисја за да ја отстраните нечистотијата. Превртете го килимот за брзо и лесно складирање во текот на целата година . Складирање : Исчистете, исушете го и превртете го вашиот килим за да го чувате кога не е во употреба во текот на зимската сезона. Вие исто така може да го преместите килимот во домот за бесконечни можности за стилизирање . Стандард 100 од ОЕКО-Текс Сертифициран : Стандард 100 од ОЕКО-Текс е една од најпознатите светски етикети за текстил тестирани за штетни материи. Овој килим е тестиран за штетни материи и е безопасен за здравјето на луѓето.

Детални спецификации

Додатоци на производи