• Свеж
Кабана Росарио затворен простор за надворешно подрачје, морнарица од слонова коска, 6 '9'

Кабана Росарио затворен простор за надворешно подрачје, морнарица од слонова коска, 6 '9'

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Кабана Колекција на килими со сите временски услови за време на килими за внатрешни работи/отворено нудат избор на сложени подни облоги за која било зафатена површина од домот, внатре или надвор. Разиграни цвеќиња, бујни винова лоза и фантастични геометриски мотиви создаваат "staycation " Амбиент на која било палуба, тремот или внатрешен двор. Килиите за внатрешен двор од кабана се прават со употреба на трајни синтетички предива за отпорност на временски услови, абење, мувла за тешко-отстранети дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме. Пакувањето и превозот на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Дозволете изобилство ти. Достапно во повеќе големини.

Детални спецификации

Додатоци на производи