• Свеж
Височество на Нова Англија, календар на wallидот од Браунтрут

Височество на Нова Англија, календар на wallидот од Браунтрут

DEN 271.84

Од стока
Во магацинот

Нова Англија е позната низ целиот свет по својата природна убавина од груби крајбрежје до мирни езера до славните бои на неговото есенско зеленило. Со зачудувачка сценска фотографија од Конектикат, Мејн, Масачусетс, Newу Хемпшир, Род Ајленд и Вермонт, овој прекрасен календар на квадратни wallидови го слави природното величие на Нова Англија. Користете веднаш-16-месечен календар, започнувајќи со бонус ширење на последните четири месеци од претходната година. Спецификации-16-месечно (распоред на две страници септември-декември 2022 година и јануари-декември 2023 година); 12 "x 12" (затворено); 12 "x 24" (отворено); 28 страници. Browntrout-Friendly-произведен со одржливи материјали, вклучително и хартија овластен совет за управување со шумски управувачи и мастило од соја.

Детални спецификации

Додатоци на производи