• Свеж
ECR4KIDS School Stack Choot

ECR4KIDS School Stack Choot

DEN 959.84

Од стока
Во магацинот

Совршено за секој простор во училницата, иновативните столчиња за училишни работи ECR4 Kids се изградени за удобност и издржливост. Секое столче има обликувано седиште со вентилатор за удобност, засилено ребреж зад и под седиштето за додадена јачина и поддршка на челикот на долниот дел на грбот. Не грижете се за косата или облеката да се фати? Нашиот дизајн без SNAG обезбедува завртки и други хардвер не okeиркаат низ седиштето. Нозете на хромирани столици доаѓаат со ваш избор на Glide : топчести лизгања за издржливост и заштита на тепих подови, или најлонски вртливите плочки кои се идеални за тврди подови. Столчињата се лесни за бришење и санирање на чистење на крајот на денот. Достапно во различни стилови на боја за да се надополни секој простор. ? Пакет со училишни столици? Сет од 6 издржливи детски столчиња што се собираат за лесно складирање во училници, дневни часови, домашни училишта, центри за рекреација и многу повеќе. ? Само-нивоа на само-нивоа? Не-пригодните вртливите плочки имаат флексибилни лежишта кои автоматски се израмнуваат на нерамни површини, идеални за тврди подови. ? Седиште со удобност? Едно парче обвивка за седишта со вентилатор и ергономски дизајнирани контури за удобност. ? Изграден да трае? ги исполнува или ги надминува стандардите за бифма за безбедност, издржливост и структурна соодветност во мебелот; 10-годишна ограничена гаранција. ? Сертифициран и безбеден? Столчињата се Greenguard [злато] овластени за минимални емисии во воздухот во затворен простор за време на употребата на производот. ? Димензии на столот? Мерка на столчиња 14,75 "L x 15,5" W x 22,5 "H, 5,5 lbs; препорачани на возраст од 3-5 години.

Детални спецификации

Додатоци на производи