• Свеж
Атлетска работи маица за перформанси со активни шарени перформанси

Атлетска работи маица за перформанси со активни шарени перформанси

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Оваа маица за перформанси со активна облека има уникатна, текстура во сенка, која создава стилски изглед што можете да уживате во носење во секое време. Може да се чувствувате добро за вашиот избор, бидејќи мешавината Lyo Cell е и биоразградлив и одржлив материјал. Маицата со атлетски работи има ласкава работа со цвест и дарежлива вклопување за да ви даде леснотија на движење. Доаѓа во темна боја што ќе одговара на најразлични дното, за да можете лесно да го прилагодите вашиот изглед на тренингот. Маицата со криви-хем ви нуди удобно вклопување што непречено ќе ја покрие задната страна, овозможувајќи ви да вежбате без загриженост. Достапно е во најразлични големини, обезбедувајќи оптимално вклопување. Маицата за перформанси на Active Wear Chare-Active Wear ќе направи корисен додаток на вашата колекција на опрема за вежбање со неговиот разноврсен дизајн. Атлетски работи со шарени перформанси : Материјал : 76% полиестер, 21% лиоцел и 3% спандекс. Jerseyерси во сенка е лесна и дише ткаенина што ве одржува ладно и суво. Лиоцел е биоразградлив и одржлив материјал. Маицата со атлетски работи има ткаенина што ја гуши влагата за да се оддалечи од пот од кожата за да ве одржи суви и лесни. Ласкаво засолниште за дополнителна подвижност. Криви полите за да ги задржите задните страни покриени. Грижа : Машинска миење ладна, измијте ги темните бои одделно, нежен циклус. Користете само белило што не е хлор кога е потребно, не користете омекнувачи, сувајте суво ниско, отстранете го навремено и ниско железо на обратно доколку е потребно. Достапно во црно саѓи. Достапно во големини S, M, L, XL, XXL и XXXL.

Детални спецификации

Додатоци на производи