• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Есенска фарма куќа против“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „Есенска фарма куќа против“ платно уметност од студиото Пела

DEN 1055.84

Од стока
Во магацинот

Artist : Pela Studio Subject : Seasonal Style : Modern Farmhouse Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art This ready to hang, gallery-wrapped art piece features the phrase "There is Always Something to be Thankful For" around black wheat illustrations on cream linen with brown ленти. Истакнати бои : бело, портокалово, тен, сиво, кафеаво студио Пела е составено од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да создадат уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото Пела е составено од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да се создаде уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. - Изразот „Секогаш има нешто за што треба да се заблагодариме“ околу илустрациите на црната пченица на крем постелнината со кафеави ленти.

Детални спецификации

Додатоци на производи