• Свеж
Енергетска стоп Предна и задна геометска обложена сопирачка и комплет за подлога CRK6356

Енергетска стоп Предна и задна геометска обложена сопирачка и комплет за подлога CRK6356

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Геометната подлога за сопирачка на сопирачката на Power Stop и комплетот за ротор ја елиминира прашината, ја спречува 'рѓата и ја подобрува моќта на запирање. Роторите на сопирачката на дискот се третираат со целосен слој на оригинална обвивка за геометри 360, вклучително и во комбето. Геометната обвивка значи заштита од 'рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се тежина на ОЕМ и ја задржуваат конфигурацијата на ОЕМ Ване за работа без проблеми. Технологијата со позитивна мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без бледнее како ОЕ. Влошките на сопирачките се карактеризираат со гуми со висок слој со високи темпо, кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Овој комплет за замена на сопирачката и роторот доаѓа со сè што ви треба за работата : збир на ротори на сопирачките со сопирачки, керамички влошки за сопирачките, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и подмачкување со сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина на сопирачките? Изберете Power Stop Geomet обложен комплет за сопирачките! Енергетска стоп Предна и задна геометска обложена ротор и подлога за сопирачки CRK6356 • Подлогата за сопирачките и роторите во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема • Овој комплет вклучува збир на ротори на сопирачките со сопирачки, сет на влошки за сопирачките, премија, премија, премија Хардвер од не'рѓосувачки челик и лубрикант со сопирачки со високи перформанси • Подобро сопирачка со керамички формули со ниска, сопирачки влошки на сопирачките • Геометните обложени ротори отпорни на прашината на сопирачката и заштитете од 'рѓа • Fits : Lexus IS350 2013.

Детални спецификации

Додатоци на производи