• Свеж
Империјален скапоцен камен 10к жолто злато овално исечено рубин 1 6КТ два дијамантски машки прстен

Империјален скапоцен камен 10к жолто злато овално исечено рубин 1 6КТ два дијамантски машки прстен

DEN 11359.84

Од стока
Во магацинот

Изработено во 10к жолто злато, прстенот прикажува 7мм х 5мм овален исечен рубин скапоцен камен, поставен во неговиот центар. Дијаманти за сечење на канали, со вкупно 1/6 CT.T.W го разгледува центарот на камен. Завршено со затегнат сјај, овој рубин и дијамантски прстен за мажите сигурно ќе врти глави. Прстенот на машката солитер на овална рубин. Руби скапоцен камен овален во големина 7мм х 5мм. 1/6 CT.T.W Акцент на природен дијамант со тркалезно намалување. 10 K поставување на жолто злато. Полиран финиш.

Детални спецификации

Додатоци на производи