• Свеж
Климатик Хаиер ESA424N-L 24,000-BTU, бело

Климатик Хаиер ESA424N-L 24,000-BTU, бело

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Овој климатик на Haier 24000 BTU е идеален за ладење на голема просторија. Всушност, таа е наменета да настапи во простор голем како 1.500 квадратни метри. Овој климатик со бела енергетска starвезда работи толку тивко што едвај можете да го слушнете. Има лесен за подготвен дигитален дисплеј што го покажува времето и температурата. Исто така, содржи 24-часовен тајмер за вклучување/исклучување. Може да закажете да го вклучите и исклучите во зависност од општите часови што ги поминувате во одредена просторија на куќата. Далечинскиот управувач со Магнаклик со текст на бразил се прикачува магнетно на страната на единицата за лесно складирање. Алтернативно, можете да ја носите со вас и да ја контролирате температурата без да станете. Оваа единица има три брзини на вентилаторот и три ладни поставки, функција за дехидзија и режим на заштеда на енергија. Уживајте да бидете удобни во вашата спална соба или дневната соба додека другите простори во вашиот дом се различна температура. Нема потреба да трошите електрична енергија за да изладите простории во кои не поминувате многу време. Овој климатик на Хаиер е ефикасен и преносен. Направено е да трае многу години и да дојде топло лета. Овој климатик Haier 24000 BTU ја обезбедува моќта за ладење што ја сакате со дополнителна ефикасност и заштеда на трошоците. Производите на Енергетска Starвезда што се квалификувани за енергетска starвезда ги спречуваат емисиите на стакленички гасови со исполнување на строги упатства за енергетска ефикасност утврдени од Американската агенција за заштита на животната средина и Министерството за енергија на САД. Името и ознаките на Енергетската starвезда се регистрирани ознаки во сопственост на американската влада, како дел од нивната енергетска ефикасност и активности на животната средина. Климатик Хаиер 24,000-БТУ, бел : се лади до 1.500 квадратни метри 24.000 БТУ. Дигитален приказ на време/температура. 24-часовен тајмер за вклучување/исклучување. Далечинскиот управувач со Магаклик со текст на бразил го прицврстува магнетно на страната на единицата за лесно складирање. 3 брзини на вентилаторот. 3 ладни поставки. Функција за дехид. Режим на заштеда на енергија. Овој климатик на Хаиер доаѓа со 1-годишна ограничена гаранција. Модел# ESA424 N-L.

Детални спецификации

Додатоци на производи