• Свеж
Машкиот карат на Миабела Т.Г.В. Блек Они и Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто златен плоштад ореол прстен

Машкиот карат на Миабела Т.Г.В. Блек Они и Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто златен плоштад ореол прстен

DEN 11952.00

Од стока
Во магацинот

Додадете малку шарм на вашата облека со овој миабела црн оникс и дијамантски мачки на плоштадот ореол прстен. Изработено во бујно жолто злато, се одликува со квадратно рамен лепак за лепак, црни камења од црни оникс (8 х 8мм) во центарот со ореол околу Оникс со 20 дијаманти со патеки, поставени со отвори (G-H, I1-I2) Од двете страни на рингот. Засилен со висока полирана завршница, овој зачудувачки прстен е сигурен дека ќе привлече внимание. Направено во 10 кт жолто злато. 6 КТ. Т.Г.В. Црн оникс. Црн оникс сечење : квадратно рамно дно. 1/10 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I1-I2. Павнете и лепило поставени камења. Ширина на опсегот : 3,9мм. Машки плоштад ореол прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи