• Свеж
Орегон Специјализирано овошје сите природни црвени малини во тешки сируп Оз

Орегон Специјализирано овошје сите природни црвени малини во тешки сируп Оз

DEN 40.96

Од стока
Во магацинот

Ништо не вели лето во Орегон како пристигнувањето на живата црвена малина со својот посебен и славен вкус. Црвените малини се деликатно овошје со богата сладост што спакува удар кога се спарени со темно чоколадо или чизкејк. Разновидни и живописни, тие се неспоредливи во солени сосови и современ стандард за ароматични лимонади и други специјализирани пијалоци. Чувствувајте се добро кога ставате црвени малини од овошје во Орегон во вашето тело. Црвените малини содржат силни антиоксиданти како што се витамин Ц, кверцетин и гална киселина кои се богати со елагична киселина и се покажа дека имаат антиинфламаторни својства. Следниот пат кога ќе патувате во самопослуга, побарајте црвени малини од овошје во Орегон. Не-ГМО овластен, без глутен, без сируп од пченка со висока фруктоза. Црвени малини со лоза во тежок сируп. Три состојки : црвени малини, вода, шеќер од трска. Расте во долината Виламет од северозападниот дел на Орегон. 100% природно, избрано рачно и одбрани зрели. Стабилен и рециклирачки контејнер, лесен за складирање. Одлична употреба за пити, колачи, калдрма, сладолед на сладолед, пијалаци и мафини.

Детални спецификации

Додатоци на производи