• Свеж
На Scallop Shell 8 Сребрени плочи

На Scallop Shell 8 Сребрени плочи

DEN 443.84

Од стока
Во магацинот

Донесете го океанскиот ветре во вашиот дом со плочи за лушпи од лушпа! Почувствувајте ја длабочината на океанот додека гледате во сјајот на секое парче создадено од текстурата во комбинација со скапоцените сјајни бои Шимер и органско сликарство. Оваа колекција е безбедна храна и без оцрнување. Секое парче е изработено со употреба на техника на Spun Glass со истурање на течно стакло од 2000 ° F во зацврстени челични калапи и вртење на калапот сè додека течното стакло не ја преземе обликот на калапот. Сјајната боја потоа се нанесува на површината на топло стакло за да навлезе во меката стаклена површина што се лади на 1200 ° F по вртењето. Сјајот е материјал за боја формулиран со комбинирање на органски пигменти во боја и 24К злато со цел да се спротивстави на такво ниво на висока температура и да не се изгори. Бидејќи производот се лади полека во специјална печка за ладење, бојата се приближува до својот последен аспект со Iridescence повикана од златото 24 K. Производството е завршено со примена на органска боја што ја дава позадината на бојата на предметите. Може да го користите ова парче уметничка чинија како декор парче на вашата маса за кафе, чинија за монети, сад за накит или дури и сапун сапун во вашата бања . Можете исто така да послужите храна како салата, десерт, леб, мезе, сирење итн .. на оваа чинија за украсување на вашата маса на вашата вечера. Добра големина за употреба и како чинија за појадок, исто така. Можете исто така да ја користите како чинија со свеќи за вашите столбови. Рачно изработено и рачно украсено Секое парче е уникатно уметничко дело Сите стаклени украси се нанесуваат на задниот дел од предметот, предното лице е оригинална стаклена храна безбедна за топла или ладна храна Димензиите може да се разликуваат поради рачно изработената природа на стаклените производи техника.

Детални спецификации

Додатоци на производи