• Свеж
Gap Home 70-тите цветни реверзибилни органски памучни мешавини на памук, сет, крал, жолт, 3 парчиња

Gap Home 70-тите цветни реверзибилни органски памучни мешавини на памук, сет, крал, жолт, 3 парчиња

DEN 1456.00

Од стока
Во магацинот

Првата домашна колекција на Гап го преиспитува безвременскиот американски стил за модерно живеење. Откријте квалитетни дизајни и најважни работи што веднаш ја освежуваат секоја просторија. Размислете за супер-меки постелнини, покачен прибор за јадење и повеќе инспирирани откритија за секојдневниот живот. Исклучиво на. . Додадете поп на шема, боја и пријатна удобност во вашиот кревет со цветниот реверзибилен комплет за утеширање во 70-тите години, крал, жолт, 3 парчиња. Добро изработени со супер-меки, одржливи материјали, овој реверзибилен сет нуди два живописни, стилски изглед за вашиот кревет. Достапно во различни внимателно курирани отпечатоци кои се дизајнирани за лесно мешање, совпаѓање и слој со други колекции за постелнина за домашни GAP, достапни исклучиво на. Органска мешавина од памук : Направена со висококвалитетна мешавина од ткаенини (60% органски памук и 40% рециклиран полиестер) која нуди совршена комбинација на мекост, одржливост и трајност. Одржливо : Направено со OCS (стандард за органска содржина) памук и рециклиран материјал што ги исполнува RCS (стандард за рециклирање на побарување), OEKO-Texâ® заверен без штетни хемикалии. Рециклиран материјал : 100% полиестерско полнење содржи 75% рециклиран полиестер. Супер мека : Супер-мека мешавина од памук ве одржува удобно и пријатно во текот на целата година. Реверзибилни : Карактеристики на шарени отпечатоци во комплементарни бои од обете страни. Торба за еднократна употреба : спакувана во само-ткаенина торба што може да се користи за перење или складирање. Двоен сет вклучува : утешен (66 "x 86") и еден срам (20 "x 26"). Комплетен сет/кралица вклучува : Утешител (88 "x 92") и два шами (20 "x 26"). Кинг сет вклучува : утешител (104 "x 92") и два шами (20 "x 36"). Лесна грижа : Машинско миење ладно со слични бои во мијалник со голем капацитет, користете само белило што не е хлор кога е потребно, да се сува суво ниско во фен за голем капацитет, отстранете веднаш, не пеглајте, не исушете го чисто.

Детални спецификации

Додатоци на производи