• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Родење на Венера 1484“ платно уметност од Сандро Ботичели

Трговска марка ликовна уметност „Родење на Венера 1484“ платно уметност од Сандро Ботичели

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Sandro Botticellis Ubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со божицата Венера што се издига од океанот во морска обвивка.Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сандро Ботичели 'Родење на Венера 1484' платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи