• Свеж
Сетот за кратки ракави за кратки ракави на Волт Дизни од Бамби

Сетот за кратки ракави за кратки ракави на Волт Дизни од Бамби

DEN 399.68

Од стока
Во магацинот

Овие слатки, удобни пижами за вашето мало девојче се одликуваат со шарени отпечатоци од нејзиниот омилен лик - Бамби! Овој сет на пижами со четири парчиња може да се меша и да се совпадне за совршен изглед кога станува збор за дневно време или спиење. Вашата малечка ќе го сака овој сет во кој се прикажани нивните омилени ликови. Тоа ќе биде совршен додаток на нивната облека за спиење, тие нема да сакаат да ја соблечат. Ние го сакаме тоа и тие исто така ќе бидат! Вклучува 2 маици и 2 пара панталони. Маици : екипаж; кратки ракави; Контраст за печатење. Панталони : стил на влечење; Еластична половината. © Дизни, сите права се задржани. Памукот ПЈ не е отпорен на пламен. За да им помогне на децата да бидат безбедни, памучните PJ секогаш треба да се вклопуваат. 100% памук. Машина за перење. Увезени. Девојки за бебиња и мали деца Бамби памучни пижами.

Детални спецификации

Додатоци на производи