• Свеж
Атлетски дела Дете момче атлетски шорцеви, големини месеци-5Т

Атлетски дела Дете момче атлетски шорцеви, големини месеци-5Т

DEN 320.00

Од стока
Во магацинот

Изработена во мека и дишечка ткаенина што ја фаќа влагата и брзо се суши, овие атлетски шорцеви од атлетски дела се одлични за училиште, вежбање или за игралиште, со многу џебови за застој и половината за влечење за совршено вклопување. Толку удобно, тој ќе ги посака во секоја боја! Исклучиво на. Материјал : 90% полиестер/10% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. ФИТ : Опуштено. Затворање : Повлечете со еластична половината на влечење. Ockебови : 2 предни џебови и 1 мрежен карго џеб со затворање на патент. Карактеристики : брзо сушење; влага за губење; Истегнување ткаенина. Атлетски шорцеви за момчиња за деца од атлетски дела.

Детални спецификации

Додатоци на производи