• Свеж
Атлетски дела Момци со плетена облека од Jerseyерси, 4-парчиња, големини 4- & хаски

Атлетски дела Момци со плетена облека од Jerseyерси, 4-парчиња, големини 4- & хаски

DEN 320.00

Од стока
Во магацинот

Колку е фантастично четири-парчиња да се додаде во неделната ротација. Овој плетен активен сет на момчиња од атлетски дела има качулка, џемпери, џогери и шорцеви за да се мешаат и да се совпаѓаат за денот. Изработено во мека ткаенина, овој комплет за облека на момчињата е обележан со материјал за губење за да му помогне да го одржи кул и сув кога е во движење. Материјал : 54% памук/36% полиестер/10% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 поштенски худи, 1 џемпер, 1 пар шорцеви и 1 пар џоги. Карактеристики на качулка : Затворање на поштенски преден; прикачен аспиратор; долги ракави; Предните џебови држат најважни работи. Карактеристики на џемпери : стајлинг на пуловер; екипаж; долги ракави. Карактеристики на кратки/џогер : стил на влечење; еластична лента за половината за дополнителна удобност; Врза за влечење; Предните џебови држат најважни работи; 9 ”краток инсејм; 24 ”ogогерс Инсим. Момчињата со четири парчиња дрес плетеа активен сет од атлетски дела.

Детални спецификации

Додатоци на производи