• Свеж
Skechers работат женски Dighton Bricelyn, отпорни на работа за чевли

Skechers работат женски Dighton Bricelyn, отпорни на работа за чевли

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Чувајте се удобно и безбедно во спортски Surefooted стил со Skechers Work Rexlated Fit® : Dighton SR чевли. Мазна кожа и синтетички горе во чипка спортска обична удобност работа отпорна на патики со акценти за шиење и преклопување. Меморија за пена. Мазна издржлива кожа горната со завршна облога во стил на униформа. Трајни панели за ткаенини со текстура на Кордура од страна на страни и јака за ефект на ладење. Тактички дизајн на тактички чипка на високо ниво на теле. Акценти за шиење. Издржлива, но флексибилна кожа. Панел за преклопување на потпетици со големо влечење на јамка. Чипка однапред со метални очни капаци и неметални горните куки. Страна од целосна должина за лесен пристап. Врвниот ремен го држи патентот во место со затворање на кука и јамка. Подготвена јака и јазик. Висина на стандардна вратило од 6 инчи. Јака за тактичко намалување за дополнителна удобност и флексибилност. Поставата за мека ткаенина. Опуштен дизајн на Fit® за пространа вклопување во пети и предниот дел. Мемориска пена со целосна должина, отстранлива удобност за удобност. Флексибилна средна должина што апсорбира шок. Надворешна гума за влечење со сили за влечење. Ѓон е отпорен на лизгање и отпорен на масло. 1 1/2 инчен потпетица.

Детални спецификации

Додатоци на производи