• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „толку среќна“ платно уметност од Мигел Балбас

Трговска марка ликовна уметност „толку среќна“ платно уметност од Мигел Балбас

DEN 799.84

Од стока
Во магацинот

Уметник : Мигел Балбасјубјект : Апстракт Стил : Електиќ Производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има спирална форма исполнета со фигури на луѓе.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мигел Балбас „толку среќна“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи