• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „трка“ платно уметност од Мигел Балбас

Трговска марка ликовна уметност „трка“ платно уметност од Мигел Балбас

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Мигел Балбасебјект : Animalsивотни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мигел Балбас „трка“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи