• Свеж
Современи моменти од Гербер Бебе и Детско момче поштеда на француски Тери Худи, 12м-5Т

Современи моменти од Гербер Бебе и Детско момче поштеда на француски Тери Худи, 12м-5Т

DEN 503.84

Од стока
Во магацинот

Современите моменти од Гербер носи модерна софистицираност и обична удобност во гардеробата на вашето мало момче. Нашата облека за момче од мешавина и натпревар и облека за момчиња се направени со меки памучни и измешани памучни ткаенини за да го одржите вашето малечко удобно во текот на целиот ден. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во расадникот на вашето бебе. Овој пакет вклучува зелена патент на еден момчиња, француски џемпер на Тери Худи со џебови. Современи моменти од Гербер Бебе и Детско момче, Зип-Уп-ап Француски Тери Худи, 12м-5Т. Вклучува еден џемпер од качулка. Предни џебови. Супер мека и пријатна. Се одликува со zip-front & snuggly аспиратор за топлина, удобност и лесно вклучување/исклучување. Совршено да се меша и да се совпаѓа со нашите координативни модерни моменти, џогери и шорцеви. Цврста шума зелена. Дајте како внимателен подарок на специјалното бебе или момчето дете во вашиот живот!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 100% памучен француски Тери. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Детални спецификации

Додатоци на производи